Maj 2017

Wspaniała wiadomość o druzynie SP1 na Wrocławskich Spacerach Krajoznawczych

Drużyna  Jedynki w składzie:  Adrian Lis 5b, Hania Stach 5c, Ala Szymocha 5b, Michał Fryta 4d, Wiktoria Stumpf 6a, Karolina Marek 5b, Wojtek Konieczny 4b zajęła pierwsze miejsce!!! w XXI edycji Konkursu Wrocławskie Spacery Krajoznawcze pod hasłem „Barokowe perły Wrocławia” (http://sp1.wroclaw.pl/node/1591). Uczniowie wykazali się wiedzą, spostrzegawczością, orientacją w terenie, determinacją oraz niezłą kondycją. To wspaniała wiadomość!

31.05.2017

Finał ,,Wrocławskich Krasnali” już za nami….

16.05.2017r. w SP 76 odbył się finał XVII Konkursu Wiedzy o Wrocławiu ,,Wrocławskie Krasnale”. ,,Jedynkę” reprezentowały dwie drużyny (I: Małgorzata Jurek (3c), Zuzanna Oracz (3b), Lena Olejniczak (2a), II: Karol Prochorowicz (3e), Martyna Łącka (2a), Emilia Winiarska (2a)) Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kryształowego pucharu przechodniego. Uczniowie zdobyli o wiele więcej…. Są w posiadaniu ogromnej wiedzy o Wrocławiu, której mógłby im pozazdrościć niejeden wrocławianin.

31.05.2017

Przyłapani na czytaniu po raz drugi w Jedynce!

5 maja 2017 roku odbyła się druga edycja akcji promującej czytelnictwo „Przyłapani na czytaniu”. Tego dnia podczas wszystkich przerw dzieci czytały swoje ulubione książki w różnych miejscach naszej Szkoły i dawały się „złapać na czytaniu” poprzez uwiecznienie tego momentu na fotografii.

25.05.2017

Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2017/18

Szanowni Państwo!

Informujemy, że trwają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2017/2018. Deklaracja zapisu dziecka do świetlicy jest dostępna u wychowawców świetlicy (sale: 1, 2, 4, 9), w sekretariacie szkoły lub można ją pobrać ze strony internetowej szkoły.

Wypełnione karty prosimy składać u wychowawców świetlicy lub w sekretariacie w następujących terminach:
- do 5 czerwca – uczniowie obecnych klas I – VI;
- do 9 września – przyszli uczniowie klas pierwszych (rok szkolny 2017/2018).

23.05.2017

Wielki Festyn Rodzinny i Liga Mistrzów

W sobotę 3 czerwca 2017 roku odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu dwie wielkie imprezy: Liga Mistrzów i Piknik Rodzinny. Serdecznie zapraszamy już dziś!!! http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/36952-wielki-piknik-rodzinny-przy-sp-1-i-turniej-mini-pilki-noznej-mini-liga-mistrzow-na-olbinie?termin=275731
W załącznikach ważne informacje:

Niemieckie sukcesy

Uczennice klasy 6c : Marta Łozińska, Marcelina Oleśniewicz, Olga Foriasz i Hanna Stacherzak znalazły się w ścisłym finale konkursu z j. niemieckiego BIENCHEN, organizowanego przez WCDN. Dziewczynki zostały wyróżnione spośród 300 uczniów z wrocławskich szkół, którzy brali udział w tym konkursie. GRATULACJE !!!!!!

22.05.2017

Świetne wyniki Kangura Matematycznego!

Z radością zapoznaliśmy się z wynikami ogólnopolskiego konkursu "Kangur Matematyczny 2017". Wśród naszych uczniów Bartosz Madej z 2b uzyskał 11 miejsce na Dolnym Śląsku, co jest bardzo dobrym wynikiem. Brawo, Bartku! Aż 23 uczniów uzyskało wyróżnienia!

22.05.2017

Nasze dziewczyny najlepsze we Wrocławiu!

Reprezentacja dziewcząt naszej Szkoły zdobyła Mistrzostwo Wrocławia w piłce nożnej!!! Brawo dziewczyny! Jesteście najlepsze, a my ... dumni z Was!

11.05.2017

Noc Muzeów

Szanowni Państwo,
Już wkrótce, 20 maja (w sobotę), odbędzie się kolejna edycja  Nocy Muzeów we Wrocławiu. Muzea, galerie i liczne instytucje kultury (będzie ich w tym roku ponad 80!) zapraszają dzieci i młodzież do odwiedzenia swoich placówek.

Wojewódzkie laureatki

Uczennice naszej szkoły z  klasy 6c zostały laureatkami wojewódzkiego turnieju „Życie codzienne osadników na Dolnym Śląsku”. Nina Szubert, Marta Łozińska i Marcelina Oleśniewicz zajęły 1. miejsce. Samira Łapszyńska i Grażyna Witek otrzymały wyróżnienia. 12 maja dziewczynki wezmą udział  w uroczystej Gali, podczas której zostaną im wręczone nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Te dziewczyny to mają... mówione

Marcelina Oleśniewicz (6c) zajęła III miejsce, a Kalina Pobiedzińska (4c) IV miejsce w finale powiatowym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego (pięknego przemawianiania).

Szermierze w Jedynce

W piątek 28 kwietnia 2017 r.

04.05.2017

Mali śpiewacy wyróżnieni

27 kwietnia, w parafii Św. Maurycego we Wrocławiu, odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijno- Misyjnej dla klas I-III, organizowany przez SP 85 (http://sp1.wroclaw.pl/node/1558). W gronie wyróżnionych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Maria Prochorowicz - kl. 2d, Feliks Jokiel - kl. 3a, Zuzanna Oracz - kl. 3b, Maja Król - kl. 3d, Karolina Sadowska - kl. 3d, Michalina Szczepaniak - kl. 3f i Iga Wysocka - kl. 3f. Grupa prezentowała utwór o treści misyjnej: "Świadkowie nadziei".