Total top

   

Grudzień 2016

20.12.2016

ŻYCZENIA

Boże Narodzenie to cudowny czas. Niech więc zdarzają się CUDA: niech narodzi się wśród nas POKÓJ, niech zamieszka w nas MIŁOŚĆ, niech pozostanie z nami na cały nowy rok RADOŚĆ i SZCZĘŚCIE.
Bo przecież: "wśród nocnej ciszy Bóg się rodzi. Tryumfy Króla Niebieskiego, więc do szopy hej pasterze i mędrcy świata. Bracia patrzcie jeno, w żłobie leży Jezus malusieńki..."
                                                                             Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu

19.12.2016

Lenka Artystka

Na pewno widzieliście genialne hasło Szkoły, które pokazujemy na telebimie: "Aktywni, Kreatywni, Pozytywni". Autorką projektu jest uczennica naszej Szkoły - Lena Ślęzak (z klasy IIIe). Obejrzyjcie inne Jej prace. Naprawdę warto! Lenka jest świetna i ma ogromny talent! http://sp1.wroclaw.pl/node/1442

19.12.2016

Kiermaszowa loteryjka w bibliotece - podziękowania

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, bez których Kiermaszowa loteryjka w bibliotece by się nie udała! Szczegóły:  http://sp1.wroclaw.pl/node/1375.

14.12.2016

Dzięki za Kiermasz!

Uczniom, ich Rodzicom, wszystkim Pracownikom SP 1 dziękujemy za kolejny fantastyczny, cudowny Kiermasz! Bez Was nie byłoby tak świątecznie!Bez Was nie byłoby tak pięknie!Bez Was nie cieszyłyby się wszystkie serca!Bez Was nie czulibyśmy się tak razem! Bez Was nie działoby się tak wiele! Bez Was nic by się nie udało!

09.12.2016

XXI Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jedynce

Uczniowie, ich Rodzice, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu zapraszają serdecznie na kolejny - już XXI Kiermasz Bożonarodzeniowy. Odbędzie się on w sobotę 10 grudnia 2016 roku w naszej Szkole w godzinach 16.30-19.00. To zawsze piękny początek okresu przedświątecznego - wiele wzruszeń, moc wrażeń, uzdoby choinkowe, piękne śpiewy ... Bądźmy w tym dniu RAZEM!!!

06.12.2016

Maciej Wielki!

Maciej Durkalec - uczeń klasy VI b - zakwalifikował się do finału wojewódzkego najważniejszego konkursu na Dolnym Śląsku! Znalazł się w ten sposób wśród 58 najlepszych uczniów zDolnego Ślązaczka polonistycznego i wśród 57 najlepszych matematyków. To ogromny sukces! Gratulujemy! BRAWO!!!

05.12.2016

Szkolny Konkurs Recytatorski

Kolejny raz w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas I – III. W tym roku w konkursie pt „ Jesienne spotkanie z wierszem” wzięło udział 64 uczestników. Zaprezentowane wiersze były bardzo różnorodne. Dzieci  bardzo starannie przygotowały swoje wiersze. Ciekawe interpretacje wierszy oraz odwaga występujacych dzieci zachwyciły jury, które  miało ogromny problem z wyborem laureatów.

05.12.2016

Maciek – znawca matematycznych fontann…

Maciej Durkalec – uczeń klasy VI b zajął 6. miejsce w wojewódzkim finale konkursu matematycznego KOMA 2016! W tym roku szkolnym tematem wykładu i zadań konkursowych były liczbowe fontanny, szeregi fontann i … matematyka w ujęciu wodno-rozrywkowym. GRATULACJE!

05.12.2016

LAUR CZYTANIA 2016 dla SP 1!

Dnia 1 grudnia 2016 r. przedstawiciele klas trzecich wraz z opiekunem, panią Agatą Misztelą, wzięli udział w 25. Targach Dobrych Książek połączonych z finałem XIV edycji akcji Cały Wrocław czyta. Podczas gali finałowej we Wrocławskim Centrum Kongresowym trzecioklasiści w imieniu całej społeczności szkolnej odebrali z rąk organizatorów akcji nagrodę główną (w postaci statuetki, pamiątkowego dyplomu, teatrzyku i książek edukacyjnych) za aktywny i twórczy wkład w promowanie działań czytelniczych i bookcrossingowych.

01.12.2016

Przedszkolaki recytowały w Jedynce

30 listopada 2016 roku w naszej Szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Przedszkolaki recytują w Jedynce” http://sp1.wroclaw.pl/node/1425. Milusińscy zaprezentowali  w niezwykle uroczy sposób najbardziej znane utwory, m.in. Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy. Nie brakowało pięknych przebrań i emocjonujących interpretacji. Jury po naradzie uznało, że najlepsi byli Ania Pociecha z Przedszkola Sióstr Salezjanek oraz Bartek Sterczała z Przedszkola Sióstr Św.

01.12.2016

Wieczór Misia

W piątek, 25 listopada, uczniowie klas 1 - 3 uczestniczyli w kolejnym, czwartym już,  Wieczorze Pluszowego Misia http://sp1.wroclaw.pl/node/1423. Biletem wstępu na tę wieczorną imprezę był, tradycyjnie, ulubiony pluszaczek dziecka. W tym roku głównym bohaterem wieczoru był miś Uszatek. Pod opieką swoich wychowawców dzieci słuchały bajek oraz oglądały filmy animowane o misiu Uszatku i uczyły się rysować i wycinać misia.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.