Październik 2016

28.10.2016

Otrzęsiny klas czwartych

25 października 2016 r. klasy czwarte zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów klas starszych (http://sp1.wroclaw.pl/node/1402). Otrzęsinową uroczystość przygotowała klasa 6c pod opieką pani Katarzyny Ciółko. Czwartoklasiści zmierzyli się w dyscyplinach sportowych, plastycznych i umysłowych. Oprócz konkurencji, które odbywały się podczas otrzęsin, każda klasa przygotowała bajkowe przedstawienie. Po podsumowaniu punktacji najlepszą okazała się klasa 4b.

27.10.2016

Językowe sukcesy w zDolnym Ślązaczku

Do kolejnego etapu konkursów językowych zDolnego Ślazaczka zakwalifikowało się czworo naszych uczniów! Są to: z języka niemieckiego: Marcelina Oleśniewicz (6c), Hanna Stacherzak (6c), Laura Stanek (6c); z języka angielskiego: Patryk Porzuczek (6b). Brawo! To taki trudny konkurs! Gratulujemy!

26.10.2016

Czworo wspaniałych zDolnoślązaków z Jedynki

Czworo naszych uczniów zakwalifikowało się do kolejnego (powiatowego) etapu konkursu interdyscyplinarnego zDolny Ślązaczek! Są to: Maciej Durkalec (6b), Szymon Lipczyński (6b), Marek Machaj (5e), Marcelina Oleśniewicz (6c). Cała czwórka znalazła się wśród 108 najlepszych uczniów z całego Wrocławia i powalczy w połowie listopada o awans do finału wojewódzkego! Cieszymy się! jestesmy dumni! Gratulujemy!

21.10.2016

Opieka nad dziećmi 31 października

Dyrektor SP1 przypomina, że 31 października 2016 (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Opieka nad dziećmi 31 października jest organizowana tylko i wyłącznie na prośbę rodziców. Rodzice, których dzieci wymagają opieki, zobowiązani są do podania wychowawcy imienia i nazwiska dziecka, klasy oraz godzin, w których dziecko wymaga opieki, do środy 26 października.

18.10.2016

Pasowanie pierwszoklasistów

13 października 2016 r. w Auli naszej Szkoły odbyło się pasowanie na ucznia (http://sp1.wroclaw.pl/node/1385). Odświętnie ubrani pierwszoklasiści w biretach na głowach prezentowali się przepięknie . Taki widok na pewno wywołał wielkie wzruszenie u licznie zgromadzonych Rodziców, Dziadków i innych członków rodzin. Każda z klas przygotowała prezentację, podczas której mogliśmy poznać nowych uczniów naszej Szkoły. Dzieci pięknie zaśpiewały również piosenki, specjalnie ćwiczone na tę okazję.

18.10.2016

Planowany wyjazd do Drezna

14 grudnia 2016 roku (środa) planujemy wyjazd na Kiermasz Świąteczny do Drezna. W tej wycieczce mogą wziąć udział uczniowie z klas IV-VI uczący się języka niemieckiego. Aby wyjazd się odbył, musi zgłosić się co najmniej 45 osób. Niezbędny jest paszport lub dowód osobisty. Koszt wyjazdu - 95 złotych. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka niemieckiego do 4 listopada 2016.

Pola nadziei - cebulki żonkili

Szanowni Państwo,
zbliża się święto Komisji Edukacji Narodowej-czas życzeń dla nauczycieli. Wzorem lat ubiegłych proponujemy, żeby nie przynosić nam kwiatków... Prosimy natomiast o cebulki żonkili, które zasadzimy, a wiosną, gdy urosną, staną się darem naszych serc dla dzieci, które tego najbardziej potrzebują!
Żonkil to symbol pięknej akcji - Pola nadziei! www.hospicjum.wroc.pl

Opieka nad dziećmi 14 października

Dyrektor SP1 przypomina, że 14 października 2016 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Opieka nad dziećmi 14 października jest organizowana tylko i wyłącznie na prośbę rodziców. Rodzice, których dzieci wymagają opieki, zobowiązani są do podania wychowawcy klasy imienia i nazwiska, klasy oraz godzin, w których dziecko wymaga opieki, do środy 12 października.

III miejsce w Wielkiej Nagrodzie Wrocławia

W tym roku nasza Szkoła - Jedynka - zajęła III miejsce (znowu na podium) w cyklu konkursów Wielka Nagroda Wrocławia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnego wielkiego sukcesu. Gratulujemy!

Dzień z Patronką Jedynki - Marią Dąbrowską

6 października 2016 roku odbył się w naszej Szkole Dzień z Patronką „Jedynki”, Marią Dąbrowską. Relację z wyjątkowych wydarzeń mozna przeczytać w zakładce "Biblioteka" - "Wydarzenia" (http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1375), a zdjęcia są pod adresem http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1378

06.10.2016

Za tydzień zDolny Ślązaczek (etap szkolny)

Już za tydzień - 13 października w naszej Szkole odbędzie się pierwszy etap najważniejszego w województwie konkursu interdyscyplinarnego zDolny Ślązaczek. 17-21 października zDolny Ślązaczek z języków obcych (angielski, niemiecki). Konkursy przygotowywane są przede wszystkim z myślą o uczniach klas szóstych.
Dołączamy druk zgody niezbędnej, aby dziecko mogło w tym konkursie wziąć udział.

06.10.2016

Spotkanie z Marią Dąbrowską

W związku z kolejną rocznicą urodzin Patronki Naszej Szkoły, przypadającej 6 października, zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach organizowanych w 6.09. przez bibliotekę szkolną.

W ramach obchodów DNIA Z PATRONKĄ JEDYNKI biblioteka proponuje następujące działania:

Dla klas 2 – 3:    Konkurs „Krzyżówki o Marii Dąbrowskiej”

Dla klas 4 – 6:     Konkurs „Krzyżówka o Marii Dąbrowskiej”

04.10.2016

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o świętym Maksymilianie

Nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Św. Maksymilianie. W załączeniu regulamin konkursu. W razie pytań prosimy o kontakt z katechetami.

04.10.2016

Wieści z klas

Właśnie uruchomiliśmy nową zakładkę Wieści z klas, gdzie będzie można znaleźć wiadomości o tym, co dzieje się w poszczególnych klasach (wspólne wyjścia, wycieczki, warsztaty, imprezy...) http://sp1.wroclaw.pl/node/1359

03.10.2016

Nasi uczniowie na XIX Festiwalu Nauki

Dzięki uprzejmości Pani Kamy Stach (dziękujemy bardzo!) uczniowie klas Vc i VId (pod opieka Pani Kasi Czerwonki) mieli okazję i ... niewątpliwe szczęście uczestniczyć w pokazie chemii stosowanej "Mamo, czy ja muszę jeść witaminy?". Jak widać na zdjęciach (http://sp1.wroclaw.pl/node/1369),rosną nam młodzi naukowcy zainteresowani badaniem, mierzeniem, tworzeniem... Świat trzeba zmieniać na lepsze.