Total top

   

Maj 2015

29.05.2015

Znamy wyniki sprawdzianu szóstoklasistów 2015

Nasi uczniowie świetnie napisali sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej, który po raz pierwszy był przeprowadzany w nowej formule (część polonistyczno-matematyczna i część językowa)! Wyniki części pierwszej plasują naszą Szkołę wśród 4% najlepszych szkół w Polsce - najwyższym staninie, zaś wyniki części językowych - wśród 11% najlepszych szkół w kraju. Oto średnie wyniki punktowe uzyskane przez naszych uczniów:

29.05.2015

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ INACZEJ…

Podczas cyklu kwietniowych zajęć z  wychowawcą, uczniowie klasy V B pracowali w założonych przez siebie organizacjach uczniowskich. Organizacje te miały przeróżny charakter: od współpracy dzieci z wrocławskim schroniskiem dla zwierząt, przez sprzątanie podwórek, dokarmianie bezpańskich zwierząt i prowadzenie własnego bloga! Przy współpracy z klasą I D zorganizowany został konkurs na najładniejszą zabawkę dla kota, a zbiórka rzeczy dla schroniska objęła całą szkołę!

26.05.2015

Nasz człowiek - pająk!

Piotrek Pawlak - uczeń klasy II d naszej szkoły uprawia (z sukcesami!!!) niezwykłą dyscyplinę - wspinaczkę skałkową. Warto obejrzeć Galerię http://sp1.wroclaw.pl/node/1130 i filmik https://www.youtube.com/watch?v=opyhKWZL7M0&feature=youtu.be Piotrek ostatnio zajął III miejsce W Pucharze Polski młodzików - fantastyczne osiągnięcie! Gratulujemy!

25.05.2015

Siatkarki znowu świetne!

Reprezentacja SP 1 w siatkówce dziewcząt w składzie: Wiktoria Tarnowska, Dorota Szarameta, Klaudia Olejnik, Weronika Oćwieja wygrała turniej o Puchar AZS - AWF Wrocław. Gratulujemy kolejnego wspaniałego osiągnięcia!

25.05.2015

Kuba trzeci we Wrocławiu!

Jakub Pogroszewski - uczeń klasy 6a - zajął trzecie miejsce w biegu na 1000 metrów Lekkoatletycznych Mistrzostw Wrocławia! Brawo! Kuba biegnie dalej - startuje w Mistrzostwach Dolnego Śląska, a my trzymamy kciuki!

22.05.2015

Wielkie osiągnięcie Dominiki z 5c!

W powiatowym finale  konkursu wiedzy o Lwowie Dominika Bielecka z 5c zajęła trzecie miejsce! Może warto dodać, że rywale Dominiki we wszystkich trzech etapach byli najczęściej starsi od niej, a konkurs zalicza się do arcytrudnych w cyklu konkursów Wielkiej Nagrody Wrocławia... Brawo, Dominiko!!!

22.05.2015

Rowerowy zawrót głowy - tego jeszcze nie było!

W tym zorganizowanym już po raz ósmy Międzynarodowym Konkursie Ekologicznym nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces: aż sześcioro zostało laureatami! Są to: Karolina Marek z 3b - 1. miejsce w kategorii wiersz; Mateusz Buras z 5c - 2. miejsce i Marcin Zarzycki z 5d - 3. miejsce w katerii przestrzennej; Katarzyna Makles z 6b - 3.

22.05.2015

Bardzo młodzi znawcy Kosmosu!

Reprezentacja Szkoły wyłoniona spośród "świetliczaków" z klas trzecich wzięła udział w międzyświetlicowym konkursie astronomicznym "Gwiezdne szlaki" i zajęła 1. miejsce. To wspaniała wiadomość! Gratulujemy! Więcej szczegółów można znaleźć tu: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/285

21.05.2015

Nasi uczniowie znów odwiedzili "TARĘ"!

Wycieczka klas 1f i 2a do Schroniska dla koni Fundacji TARA  miała miejsce 20 maja. Kilimat odwiedzin przepięknie opisała na Facebook'u pani Scarlett Szyłogalis - założycielka i prezes Fundacji. Sami przeczytajcie:

Wycieczkowa Radość

20.05.2015

Fantastyczna recytatorka - Marta

Marta Łozińska - uczennica klasy 4c zajęła III miejsce w regionalnym ("małe województwo") finale XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Wspaniałe osiągnięcie - BRAWO! http://sp1.wroclaw.pl/node/1129

19.05.2015

Klasa III b w niezwykłej galerii

W piątek 15 V klasa 3 b wybrała się do Galerii Ulicznej "Szewska Pasja", aby uczestniczyć  w wernisażu  plakatów pana Artura Skowrońskiego, grafika i wykładowcy wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, a prywatnie taty naszego kolegi - Makarego. Podziwialiśmy kilkanaście prac pod wspólnym tytułem "Układy i układanki". Poruszają one poważne tematy (np. globalne ocieplenie), ale ułożone zostały z bliskich każdemu dziecku figur tangramu.

15.05.2015

Wrocławskie sukcesy

Świetne wiadomości z konkursów cyklu Wielka Nagroda Wrocławia: Marta Sibielec (5a) zakwalifikowała się do finału konkursu wiedzy Wrocław -moje miasto; Dominika Bielecka (5c) - awans do finału konkursu wiedzy o Lwowie. Gratulujemy, czekamy na oba finały i kibicujemy dziewczynkom.

14.05.2015

Kryształowe Wrocławskie Krasnale z Jedynki!

W finale XV Konkursu Wiedzy o Wrocławiu ,,Wrocławskie Krasnale” drużyna z naszej szkoły w składzie: Amelia Kałużyńska z 2c, Karolina Marek z 3b oraz Piotr Barchan z 3d uzyskała największą liczbę punktów za odpowiedzi na trudne pytania z wiedzy o Wrocławiu i zajęła PIERWSZE MIEJSCE!!!  Jednym z warunków wzięcia udziału w konkursie było przygotowanie prezentacji legendy związanej z Wrocławiem. W tej części konkursu naszą trzyosobową drużynę wspomagali: Zuzanna Świątek z 2c i Piotr Sowa z 3b.

13.05.2015

Tylko krok od wielkiego zwycięstwa!

Wspaniale spisała się w ostatnim turnieju Volleymanii I drużyna siatkarek naszej Szkoły! Reprezentacja w składzie: Wiktoria Tarnowska (6b), Dorota Szarameta (6a), Weronika Oćwieja (6a), Klaudia Olejnik (6d) zajęła II miejce (I miejsce przegrane tylko "małymi punktami"...). Dziewczęta pokonały drużyny ze szkół sportowych (m.in. Mistrzynie Wrocławia!). Spisały się znakomicie - II miejsce wśród 48 zespołów rywalizujacych w ośmiu ligach - bijemy brawa i gratulujemy!

12.05.2015

Piłkarskie sukcesy!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu w składzie: Dominika Kopańska (5b), Paulina Pompa (5b), Weronika Majewska (5a), Julia Biegalska (6d), Oliwia Bodziach (6c), Weronika Kasprzykowska (4a), Natalia Stępień (4a) zajęła II miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Igrzysk Młodzieży szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt!!! Brawo! Do I miejsca zabrakło ... jednej bramki.

11.05.2015

Nasz Supersowa : - )

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że Adam Wąsowicz uczeń klasy 6b został laureatem konkursu przyrodniczego Supersowa organizowanego przez WCDN. Serdecznie gratulujemy!

11.05.2015

Pola Nadziei

Zakończyliśmy akcję Pola Nadziei 2015 na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci (http://sp1.wroclaw.pl/node/1101). Pierwsze żonkile wykopaliśmy 23 marca, ostatnie 22 kwietnia. Udało nam się rozdać- za dowolne datki około 500 kwiatów. Dodatkowo wykonaliśmy i rozdawaliśmy broszki z filcu, kartki okolicznościowe z żonkilami, żonkile z papieru oraz balony, które otrzymaliśmy od fundacji. W sumie nasza szkoła zebrała 1910,57 zł!!!

06.05.2015

Świetlica w przyszłym roku szkolnym

Informujemy, że od dnia 4 maja 2015 roku będą rozdawane deklaracje zapisu dziecka do świetlicy na rok szkolny 2015/16. Formularz zapisu w obecnych klasach I otrzymają rodzice uczniów, w obecnych klasach II - V – uczniowie.

Data złożenia deklaracji zapisu dziecka do świetlicy upływa:

- dla uczniów obecnych klas I-V – 31 maja 2015 roku;

05.05.2015

Kolejne niemieckie sukcesy!

W ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor Amelka Włodarczyk (6c) zajęła 1. miejsce (!) w województwie i 3. w kraju - REWELACJA! Wyróżnienia w tym konkursie za świetne wyniki otrzymali: Hania Stacherzak (4c), Hania Safiak (5a), Olga Kurda (5a), Dobrosław Dębicki (5a), Małgorzata Karatowicz (5a), Sasza Krzywiński (6c), Julia Wengierow (6c).

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.