Kwiecień 2015

30.04.2015

Poetyckie wyróżnienie

Natalka Jeziorna (6c) osiągnęła kolejny literacki sukces. Po zdobyciu I miejsca w konkursie dziennikarskim i I miejsca w konkursie Moja mała ojczyzna, i I miejsca w konkursie na baśń wrocławską tym razem Natalka otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja XIX Konkursu Literackiego Moja mała ojczyzna. Fantastyczne sukcesy! BRAWO!

30.04.2015

Plastyczny sukces Nikoli

Znowu sukces jedynkowej świetlicy. Nikola Lament z kl. 3b zdobyła 1. miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym - Tradycje wielkanocne pt. „Pisanka wielkanocna” zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 we Wrocławiu (http://sp1.wroclaw.pl/node/1096). Gratulujemy!

27.04.2015

Szermierka w Jedynce

W piątek 24 kwietnia uczniowie klas pierwszych i dwie grupy przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 74 uczestniczyli w pokazie szermierczym (http://sp1.wroclaw.pl/node/1092). Obył się on w ramach programu "Mały Mistrz", a przygotowali go dla nas zawodnicy Wrocławskiego Klubu Szermierczego "Kolejarz". Mieliśmy możliwość obejrzenia szermierczej potyczki między  prawdziwymi profesjonalistami (Mikołajem, Irkiem - absolwentami naszej szkoły oraz Piotrem - aktualnie uczniem kl.

24.04.2015

Historyczna rewelacja!!!

Łukasz Magnuszewski (6a) zajął I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Historycznym dla uczniów klas szóstych! Jego wiedza absolutnie zaskoczyła jury... Łukasz zdobył specjalny medal i puchar dla Szkoły. Jerzy Staniewicz (6a) zdobył tytuł laureata. Obaj chłopcy spisali się genialnie - gratulujemy i dziękujemy!

Konkurs na Mandalę Jedynki

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY NA MANDALĘ „JEDYNKI”!

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym na zaprojektowanie mandali „Jedynki” z okazji 70 lecia naszej szkoły.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Zaprojektowanie oraz ozdobienie mandali (koło o średnicy 20 cm).

2. Powinna zawierać hasło: 70 lat SP1.

3. Każdy uczeń może wykonać razem z rodzicem jedną wspólną pracę.

Sukces w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Marta Łozińska - uczennica klasy 4c zajęła II miejsce w finale XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego (kategoria - recytacja). Marta przepięknie powiedziała tekst Wandy Chotomskiej Koncert i dwa fortepiany i w nagrodę będzie reprezentowała naszą Szkołę, dzielnicę, miasto w ostatnim - regionalnym etapie konkursu. Jesteśmy dumni i już zaczynamy trzymać kciuki za powodzenie Marty!

22.04.2015

Bardzo dobre wyniki w miejskim konkursie języka niemieckiego

W finale miejskim Konkursu Języka Niemieckiego BIENCHEN (organizowanego przez WCDN) nasi uczniowie wywalczyli wysokie miejsca i tytuły laureatów: Amelia Włodarczyk (6c) - V miejsce, Sasza Krzywiński (6c) - IX miejsce, Julia Wengierow (6c) - X miejsce. Wyróżnieni zostali także: Klaudia Składzień (6d) i Michał Durkalec (6c). Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia! BRAWO!

20.04.2015

Karta rowerowa - szkolne koło bezpieczeństwa ruchu drogowego

Od 28 kwietnia rusza szkolne koło bezpieczeństwa ruchu drogowego, które ma przybliżyć uczniom zasady bezpiecznego korzystania z dróg publicznych oraz przygotować do egzaminu na kartę rowerową. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci  z klas 4-6 we wtorek 28 kwietnia na godzinę 14.40 do 15.30 do sali nr 39.

Prosimy o wypełnienie przez rodziców/opiekunów prawnych pozwolenia na uczestnictwo w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez pana Bartosza Steuera.

Zajęcia odbywać się będą cyklicznie co wtorek aż do egzaminu w czerwcu.

20.04.2015

Młoda dziennikarka nagrodzona!

Natalka Jeziorna (6c) została laureatką V Dolnośląskiego Konkursu Dziennikarskiego Współczesny Dolny Śląsk. Była najlepsza wśród uczniów - dziennikarzy ze szkół podstawowych. Gratulujemy sukcesu!

15.04.2015

Najlepsi nasi matematycy - ekonomiści!

Trzyosobowa reprezentacja naszej Szkoły w składzie: Weronika Strzelczyk (VIc), Michał Durkalec (VIc), Łukasz Magnuszewski (VIa) zajęła I miejsce (!) w konkursie Matematyka i Ekonomia. Nasi uczniowie wykazali się niebywałą umiejętnością zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym i znakomitą wiedzą z dziedziny ekonomii.
Dziękujemy za cudowne emocje, gratulujemy wielkiego sukcesu, o którym usłyszy na pewno Prezes NBP (pod jego patronatem odbywał sie konkurs).

15.04.2015

Paryż zaprasza Mistrzów!!! Weronika ma szansę!

Weronika Strzelczyk (klasa VIc) awansowała do finału krajowego XXXIX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Logicznych i Matematycznych!!! To kolejny sukces Weroniki Wielkiej Matematycznie - GRATULUJEMY!!!

09.04.2015

Drudzy w zawodach na ergowiosłach

Reprezentacja SP 1 chłopców w składzie: Marcin Gemra (VIc), Szymon Kochanowicz (VIc), Mateusz Nowak (VIb), Kuba Walasek (VIb), Łukasz Magnuszewski (VIa) zajęła II miejsce w międzyszkolnych zawodach w Ergo-show w kategorii szkół podstawowych. Chłopcy "przepłynęli" dystans 2000 metrów w czasie 7 minut 59 sekund... Brawo! Galeria www.pegaz.wroc.pl

09.04.2015

Niemieckojęzyczne asy nasze!

Amelka Włodarczyk (klasa VIc) wygrała zdecydowanie miejski konkurs Asy z szóstej klasy w kategorii język niemiecki. Michał Durkalec (VI c) zdobył wyróżnienie! Brawa dla naszych uczniów - świetnie nas reprezentowali! Dziękujemy!

08.04.2015

Wyniki etapu dzielnicowego XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV - VI

Pod koniec marca byliśmy (tradycyjnie, wiosennie) gospodarzami etapu szkolnego XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Gościliśmy w progach JEDYNKI uczniów recytujacych i śpiewających poezję. Jak co roku byliśmy świadkami wspaniałych występów. Jury miało problemy z wyborem najlepszych..., tyle pięknych wykonań usłyszeliśmy. Wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom, dziękujemy pięknie i gratulujemy! Wybrani reprezentanci dzielnicy Śródmieście będą uczestniczyli w kolejnym etapie - ściskamy kciuki!