luty 2015

26.02.2015

Wyprawa kółka turystycznego do Ziębic

Po dwumiesięcznej przerwie Kółko Turystyczne wróciło na turystyczne szlaki Dolnego Śląska. Tym razem pojechaliśmy do Ziębic, które zostało założone w połowie XIII wieku przez księcia wrocławskiego Henryka III. Jak na małe miasteczko wiele tu atrakcji: Muzeum Gospodarstwa Domowego z bogatymi zbiorami sprzętu gospodarstwa domowego, Bazylika Mniejsza – sanktuarium Męki Pańskiej, fragmenty murów obronnych z jedyną pozostałą Basztą Paczkowską, park dinozaurów oraz pomnik Orła Piastowskiego, który ma świadczyć o przynależności tych ziem do Polski.

26.02.2015

Świetni młodzi recytatorzy!

Dnia 24 lutego odbył się etap dzielnicowy XV Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3 po hasłem "Spotkanie z wierszem". Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Woźniak z kl. 3b, Karolina Marek z kl. 3b oraz Julia Misiak z kl. 3e. Jury wysłuchało dwudziestu czterech wspaniałych recytacji i nagrodziło najlepsze występy. Miło nam, że wśród laureatów znalazł się Bartosz Woźniak, który zajął 2 miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę w etapie miejskim. Wyróżnienie otrzymała zaś Julia Misiak. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

25.02.2015

Uwaga! Zmiana numeru telefonu!

Od 1. marca w placówkach oświatowych Wrocławia ulegają zmianie numery telefonów.
Telefon do naszej szkoły będzie miał numer: 71 798 68 36.
Nowe numery wewnętrzne można sprawdzić tutaj: http://www.sp1.wroclaw.pl/kontakt

24.02.2015

Weronika podwójną LAUREATKĄ!

Weronika Strzelczyk (uczennica klasy VIc) - laureatka zDolnego Ślązaczka z matematyki -  została także laureatką zDolnego Ślązaczka z języka polskiego! To fantastyczny sukces! Weronika wchodzi w ten sposób do historii Jedynki (właściwie to ją tworzy!). Gratulujemy i dziękujemy!

23.02.2015

Znowu "niemiecki" sukces!

Wszyscy (11!) uczniowie nasze Szkoły, którzy startowali w pierwszym etapie najważniejszego we Wrocławiu konkursu języka  niemieckiego Bienchien, awansowali do kolejnego etapu. Znaleźli się przy tym wsród 5% najlepszych uczestników konkursu i mają duże szanse na sukces w finale miejskim! OBY!

16.02.2015

Fotorelacja z balu karnawałowego klas 0-III

Tłusty Czwartek za nami, przed nami Środa Popielcowa... Czas, żeby zobaczyć, jak pięknie bawiły się dzieci z klas 0-III na balu karnawałowym: http://sp1.wroclaw.pl/node/1034.

11.02.2015

Młode siatkarki drugie w wielkim turnieju

Cztery nasze siatkarki - jako reprezentacja SP 1: Wiktoria Tarnowska, Weronika Oćwieja, Julia Królikowska , Klaudia Olejnik zajęły II miejsce w świetnie obsadzonym turnieju mini siatkówki. Miały okazję podnieść do góry puchar, który zdobyli polscy siatkarze - mistrzowie świata z roku 2014. Życzymy w przyszłości takich sukcesów naszym reprezentantkom! http://sp1.wroclaw.pl/node/1031

11.02.2015

Wyniki XVIII Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY 2014

18 grudnia 2014 roku odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. W całym naszym kraju wzięło w nim udział ponad 14 tysięcy uczestników, wśród których było także kilkudziesięciu uczniów z Jedynki. Najlepsze wyniki w szkole i dyplomy uznania (za zdobycie co najmniej 85% punktów) zdobyły: Hanna Safiak (6a), Hanna Rychlikowska (5d). Dobre wyniki (80% punktów) uzyskały: Marta Sibielec (5a), Hanna Drobińska (5a), Weronika Majewska (5a).

06.02.2015

Niezwykli, wspaniali goście...

Gościć we Wrocławiu najprawdziwszy zespół folklorystyczny, to wyjątkowa okazja. Nadolanie - śpiewający Kaszubi z Nadola k. Żarnowca - odwiedzili nas w środę, 4 lutego. Podziwiać ich radość życia, ekspresję, kunszt śpiewacki... i przepiękne stroje mogli uczniowie klas 1a, 2a, 2b oraz dzieci świetlicowe z klas drugich i trzecich. To była niezapomniana godzina nie tylko z muzyką, ponieważ nasi goście wiele nas o Kaszubach nauczyli. Czy wiecie, co oznacza czerwony kolor w kaszubskim hafcie?

02.02.2015

Fantastyczne "niemieckie" osiągnięcia

Genialnie spisali się nasi uczniowie w konkursie języka niemieckiego Deutschfreund 2014!
Najlepsza w kraju (ze 100% wynikiem!) była Amelka Włodarczyk (6c). Agata Żabska (6c) zajęła 2. miejsce w województwie (8. w kraju!). Bardzo dobre wyniki osiągnęli także: Hanna Safiak (5a), Małgorzata Karatowicz (5a), Michał Durkalec (6c). Gratulujemy!!!